КОНКУРС ЗА СТИПЕНДИЈЕ ФОНДАЦИЈЕ СТУДЕНИЦА

Фондације Студеница расписала је конкурс за текућу академску годину.

Конкурс је отворен од 10. септембра до 10. октобра 2021. године. Одлука о добитницима биће донета до краја октобра.

Право да конкуришу имају српски студенти који студирају у Републици Србији, као и они који студирају у Републици Српској, односно БИХ, Хрватској, Словенији и Црној Гори.

Биће додељено тридесет стипендија студентима који студирају у Србији и пет стипендија студентима који студирају у Региону.

На конкурс се могу пријавити студенти завршних година, студенти на мастер студијама, а посебних пар места биће остављено за бруцоше који показују лидерски потенцијал и друштвено су ангажовани у својој заједници.

Износ стипендије за студенте из Републике Србије је 1.200 US $ а за студенте из Региона је 1.500 US $ на годишњем нивоу.

Детаљне информације можете пронаћи на линку